Davetiye Boyutları

Davetiyeler tasarımları itibari ile birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Davetiye ölçüleri de bu farklılıkta yer almaktadır. Boyutlar belirlenirken genel kağıt tabakası boyutuna bağlı olarak ayarlamalar yapılır. Bu tarz bir ayarlama ile oluşturul düğün davetiyesi boyutları genel itibari ile birbiriyle benzerlik gösterir. Bunun için boyut olarak birbirine benzeyen çok fazla model vardır. Buna karşın özel boyut ayarlamaları da yapılmaktadır.

Davetiye boyutu ayarlanırken temel alınan şey tasarımdır. Oluşturulması planlanan tasarımın şekillenmesi ile ölçüler ortaya çıkar. Tabi kullanılan objelerin uygulanmak şeklide davetiye boyutunun belirlenmesinde önemli bir ölçüttür. Düğün davetiyesi, nikah davetiyesi, nişan davetiyesi, kına davetiyesi, sünnet davetiyesi farketmeksizin büyük oranda tüm modeller bazen milimetrik de olsa farklar içermektedir.

davetiyembenim.com Davetiye Boyutları

Sitemizde davetiye bilgilendirme açısından davetiye boyutları paylaşılmaktadır. Bu boyutlar davetiyelerin dağıtım halindeki boyutları. tüm montaj ve zarflama işlemleri yapıldıktan sonraki davetiye ölçüleri verilmektedir. Bazı modeller açıldığında daha büyük bir hal alabilirler. Sitemizde bulunan davetiyeleri bu paralelde değerlendirebilirsiniz.

Davetiye Hangi Boy Olmalı?

Davetiyenin ölçüsü ile ilgili bir standart ya da sınırlama kesinlikle yoktur. Bu tamamen müşterilerimizin tercihine kalmıştır. Davetiye boyutunu belirlerken davetiye sözü ve içine yazılacak davetiye bilgilerinin yoğunluğu göz önünde bulundurulmalıdır. Burada kına davetiyeleri için ekstra bir parantez açabiliriz. Kına davetiyesi bazen düğün davetiyesi ile birlikte, aynı zarf içinde dağıtılabilir. Bunun için küçük boyutlu kına davetiyelerini tercih etmeniz sağlıklı olacaktır.