Davetiye fiyatı düğün hazırlık sürecinde aklınıza takılan sorulardan biridir. Aklındaki davetiyeye en ucuza kim sahip olmak istemezki? Davetiye hazırlığında etkenler davetiye fiyatını dolaylı veya direk şekilde etkilemektedir.

Davetiyenin tasarımı davetiye fiyatını etkileyen bir aşamadır. Gerçekleştirilecek uygulamalar davetiye tasarımı esnasında gün yüzü görür. Kişinin kendisine özel olarak hazırlanan davetiyelerde tasarımlar davetiye fiyatını direk etkiler. Toplu olarak hazırlanan kataloglarda durum daha farklıdır. Tasarımın davetiye fiyatı üzerindeki etkisi kısmen kaybolur.

Tasarım hazırlandıktan sonra uygulamaya geçildiğinde dijital ortamdaki davetiye tasarımı kağıda aktarılır bunun ne şekilde yapıldığı davetiye fiyatını etkileyen yadsınamayacak bir öğedir. Baskı tekniği, kesimler ve diğer uygulamalar davetiye fiyatına direk yansımaktadır.

Seçilen kağıt da davetiye fiyatına direk etki eden bir diğer faktördür. Düz kağıtlar çok ekonomik olmasına karşın özel dokulu kağıtların davetiye fiyatını yükselttiğini söylersek yanılmış olmayız.

Bu durumda davetiye seçerken fiyatı sizin için öncelik teşkil ediyorsa özel davetiye hazırlatmak yerine katalog davetiyelerinden seçim yapmanız sizin açınızdan daha uygundur. Katalog davetiyelerinin fiyatları ortalama 1 kutu yani 100 adet için 30 TL civarından başlar ve artar. Belirtmiş olduğumuz davetiye fiyatını etkileyen faktörleri de göz önüne alarak davetiye seçimi yaparken boya baskı kullanılarak hazırlanmış, şekilli kesimleri olmayan, ekonomik kağıtlar üzerine hazırlanmış davetiyeleri seçmek uygun olacaktır. Bazı davetiyeler ekonomik olmaları açısından tek parça olarak hazırlanmaktadır. Standart davetiye algımızdan farklı olarak bu davetiyeler ayrıca zarf içermemektedir. Zarf içermedikleri için davetiye fiyatı ucuzdur. Zarf olmayınca aklınıza davetiyeyi nasıl dağıtacağınız gelebilir. Tasarımları özel olarak hazırlanan tek parça davetiyeler özel kırım ve kesim teknikleri ile katlandıklarından aynı zamanda zarf işlevi görürler.

Özel bir davetiye istemiyorsanız tek parça davetiye seçimleri sizin için ideal olabilir. Ucuz olmalarının yanı sıra daha estetiktirler, çok parça içermediklerinden hazırlanmaları daha kolaydır.

İki nokta ile sizi baş başa bırakarak bu noktada düşünmenizi istiyoruz. Bunlar herkesin aklından geçer ya da bir yerlerden duyarsınız.

– Davetiye nasıl olsa atılacak çok para vermeye gerek yok?

– Davetiyeyi herkes atmayacak bazıları hatıra olarak saklayacak güzel bir şey yaptırmalıyız.

Whatsapp Destek