Davetiye fiyatları

Düğün sürecinde herkes bütçesi dahilinde gitmeye çalışır. Hatta belirlediği bütçenin altında bir düğün yapabilirse onlardan mutlusu yoktur. Bir çok masraf kaleminin olduğu düğün hazırlıklarında, her bir masraf kalemi için en uygun bütçede kalınmaya çalışılır. Zaman zaman bu başarılsa da bazen masraflar tahminde olmayan şekilde artabilir. Davetiye de bu harcama kalemlerinden biridir. Tüm çiftlerin aklında bir davetiye modeli vardır. Düşledikleri modeli en uygun fiyata almak için bazen diğer harcamalardan kısarlar bazen de diğer harcamalar için davetiyelerinden feragat ederler. Peki düğün davetiyesi fiyatları nasıl belirlenir? Neden bazı davetiyeler ucuzken bazıları çok pahalıdır. Bu yazımızda size davetiye fiyatları ile ilgili yardımcı olmaya çalışacağız.

Özel Tasarım ve Katalog Davetiyeleri

Davetiyesi seçimine başladığınızda başlıktaki iki terim karşınıza çıkacaktır. Özel tasarım davetiyeler tamamen sizin isteklerini doğrultusunda hazırlanan, tasarımından üretimine kadar, sizin istediğiniz şekilde oluşturulan davetiyelerdir. Katalog davetiye modelleri ise; üretici firmalar tarafından hazırlanan ve kataloglar halinde beğeninize sunulan davetiye modelleridir.

Peki bu iki tarz fiyat noktasında nasıl fark eder?

Tasarım davetiye modelleri özel olarak hazırlanan modeller olduğu için katalog davetiye modellerine göre pahalıdır. Avantajı ise tamamen size özel bir model olmasıdır. Buna karşın tam aklınızdaki modeli katalog davetiyeleri arasında da bulabilirsiniz. Böylece davetiye masrafınızı daha aşağılara çekmiş olursunuz. Katalog davetiyeleri kalitesiz olduğu için mi daha ucuz derseniz. Hayır. Tam aksine içinde özel tasarım davetiyelere göre çok daha lüks modeller bulunmaktadır. Daha ekonomik olmalarının sebebi binlerce üretim yapılmasından kaynaklıdır. Bu yüksek üretim adeti maliyetleri özel tasarım davetiyelere göre çok daha aşağı çekmeyi sağlar.

Fiyattaki Baskı Etkisi

Davetiyenize uygulanması istediğiniz baskı tekniği fiyatı direk etkileyen faktörlerden bir tanesidir. En yoğun kullanılan iki baskı tekniğini ele alarak bir örnek ile nasıl bir kâr elde edeceğinizi anlatamaya çalışalım. Örneğimizde boya baskı ve varak yaldız baskıyı ele alacağız. 100 adet bir katalog davetiyesi almaya karar verdiniz. Davetiyenin baskısız fiyatı bellidir. Eğer bu davetiye üzerine boya baskı isterseniz sizden 40 TL, varak yaldız baskı isterseniz 200 TL gibi ekstra ücretler istenecektir. Karşılaştırdığınızda 160 TL gibi bir fark ortaya çıkar. Bu 160 TL ile başka bir ihtiyacı alabilir ya da kenarda tutabilirsiniz. Ama bu rakam önemli değil diyerek varak yaldız baskıyı da seçebilirsiniz. Tercih tamamen size kalmıştır. Herhangi bir kısıtlama olmaksızın davetiyembenim.com üzerinden vereceğiniz siparişlerde standart boya baskı ücretsizdir.

Kullanılan Malzeme ve Uygulama

Davetiyelerin hazırlanmasında kullanılan malzeme ve uygulamalar fiyata etki eden diğer unsurlardandır. Örneğin kadife uygulaması davetiye fiyatının artmasına neden olur. Bunun yanında lazer kesim yapılmış bir davetiye de diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Kullanılan kağıt çeşidi de davetiye fiyatının belirlenmesinde etkili olan faktörlerdendir.

Seçimi yaparken fiyata göre ulaşabileceğiniz kategoriler şu şekilde karşınıza çıkar. Uygun fiyatlı davetiyeler ucuz davetiye modelleri, ekonomik davetiye modelleri gibi başlıklar altındadır. Fiyat olarak daha yüksek olan modeller ise lüks davetiye modelleri, şık davetiye modelleri, vip davetiye modelleri gibi başlıklar altında listelenir.

Umarız aklınızda olan davetiyeyi en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek