Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Beklediğiniz o büyük gün yaklaşıyor ve sizin artık bir davetiye hazırlatıp hayatınızın bir noktasında size dokunmuş kişilere ulaştırmanız gerekmekte. Ama bu özel gününüzü en güzel yansıtacak davetiyeyi seçmekte zorlanıyorsunuz ve gün gitttikçe yaklaşıyor. Sorun büyük? Davetiye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği noktasında size biraz yarımcı olalım. Herşeyden önce unutmayın ki davetiyenin amacı bilgilendirmedir. Davetliler onun sayesinde düğününüzle -nikahınızla- ilgili bilgi sahibi olacaklar.

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tasarım

Davetiye tasarımı sizi, düğün konseptinizi yansıtması önemli ama bunun yanında kesinlikle sade ve anlaşılır bir şekilde hazırlanmış olmalı. Şık olacağını düşünerek karmaşık fontlar kullanılmamalı. Özellikle tarih, adres gibi bilgilendirici detaylar rahat okunabilen, düz bir font ile yazılmalı.

İçerik

Davetiye içeriğinde bulunacak detaylar da seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlardan biri. Kına, nikah, düğün, aile isimleri vb. bunların hangilerine yer vereceğinize davetiyenizi seçmeden önce karar vermelisiniz. Eğer bilgileriniz uzun olacaksa tüm bilgilerin rahatlıkla sığacağı bir model seçmeniz gerekmekte, eğer dar yazı alanı olan bir model seçip tüm yazıları sığdırmaya çalışırsanız ortaya karmaşık bir görüntü çıkabilir.

Adet

Bu konuda hazırlanılan bir liste can kurtaran olabilir. Davetiye siparişinizi vermeden önce davet edilecekler hakkında söz sahibi olan kişilerin birlikte bir liste hazırlamaları hem adet noktasında sizi rahatlatır hem de unutulan kişi sayısını minimuma indirmiş olursunuz. Belirlediğiniz adetten  50 adet fazla hazırlatmanız size bir tampon bölge oluşturmuş olur.

Fiyat

Davetiyeler modellerine, tasarımlarına göre farklı fiyatlarda satılmaktadır. Sizin bütçenizin içinde davetiyeye ayırmış olduğunuz pay ve yukarıda belirtilen kriterler ışığında bir seçim sizi rahatlatacaktır.Mutluluklar.
Whatsapp Destek