Davetiye düğün tarihinizden 1 ay önce dağıtıma hazır olacak şekilde elinizde olmalıdır.

Düğün hazırlıkları içinde unutulan noktaların olması kaçınılmazdır. Bu durumu ortadan kaldırmak için hazırlıkları başlamadan önce bir program ve listeleme yapılmalıdır. Yapılması gereken işlemler bir liste halinde, merasim tarihine göre tarihlendirilerek oluşturulmalıdır. Programlı bir hazırlık aksaklıkların ve unutulan noktaların önüne geçilmesinde sizlere yardımcı olacaktır. Bu yazımızda düğün davetiyesi ne zaman dağıtılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bu soruyu cevaplandırdığınızda davetiyenizi ne zaman hazırlatmanız gerektiğini de programınıza ekleyebilirsiniz.

Kaç Kişilik Bir Düğün Planlıyorsunuz?

Öncelikle cevap vermemiz gereken soru budur. Kaç kişilik bir organizasyon sadece davetiye için değil; merasim yapılacak yer, ikramlar gibi konularda da size yardımcı olacaktır. Kişi sayısının davetiye dağıtımındaki etkisini şu şekilde açıklayabiliriz; davetli sayısı ne kadar fazla olursa dağıtım için daha fazla zamana ihtiyacınız olacaktır. Sonuçta ülkenin, hattanın dünyanın dört bir tarafından davet etmek istediğiniz arkadaş ve akrabalarınız olabilir.

Nasıl Bir Davetiye İstiyorsunuz?

Hazırlatmak istediğiniz davetiyenin üretim süresi de dağıtım zamanını direk etkiler. Üretim süresini önceden bilmeniz davetiye dağıtımı için zamanınız kalmasını sağlar. Üretimi geç biten modeller, eğer yeterli süreniz yoksa size stres yaşatabilir. Stres yaşamamak için üretim ile dağıtım arasında yeterli zamanınız olduğundan emin olur.

Davetiyenizi Nasıl Dağıtacaksınız?

Dağıtımı nasıl yapacağınızda önemlidir. Herkese elden vermeniz mümkün olmayacaktır. Bir kısmına elden verebilirsiniz, bir kısmına da posta yoluyla ulaştırabilirsiniz. Çok uzakta olanlara da internet üzerinden gönderebilirsiniz; tabi onlara da posta veya kargo yoluyla göndermek size kalmış bir tercihtir. Eğer uzun sürede ulaşacak kişilere gönderim yapacaksanız davetiye dağıtımına daha erken başlamanız gerekmektedir.

Toplarlayacak olursak kişi sayısı, davetiye modeli ve dağıtım şekli davetiyenin ne zaman dağıtılacağı noktasından size ışık tutacaktır. Bizim tavsiyemiz düğün, kına, nikah, nişan, sünnet hangi merasim olursa olsun, davetiyelerinizin merasim tarihinden 1 ay önce elinizde olması yönünde. 1 aylık zaman sizin için yeterli olacaktır ve akılda kalması içinde önemlidir. Yurtdışı gönderimleri içinde bu süre yeterli olacaktır.

Tüm programlamalarınıza karşın davetiye işi unutulup n sona kaldıysa panik yapmayınız. Hızlı gönderilen davetiyeler arasından seçim yapıp davetiye işinizi hızlıca çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek