Davetiye düğün tarihinizden 1 ay önce dağıtıma hazır olacak şekilde elinizde olmalıdır.

Düğün hazırlıkları içinde unutulan noktaların olması kaçınılmazdır. Bu durumu ortadan kaldırmak için düğün hazırlıklarına başlamadan önce bir program ve liste yapılmalıdır. Yapılması gerekenler bir liste halinde, merasim tarihine göre kronolojik şekilde oluşturulmalıdır. Programlı bir hazırlık aksaklıkların, unutulan noktaların önüne geçilmesinde sizlere yardımcı olacaktır. Bu yazımızda düğün davetiyesi ne zaman dağıtılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bu soruyu cevaplandırdığınızda davetiyenizi ne zaman hazırlatmanız gerektiğini de programınıza ekleyebilirsiniz.

Kaç Kişilik Bir Düğün Planlıyorsunuz?

Öncelikle cevap vermemiz gereken soru kaç kişilik bir düğün ya da nikah organizasyonu planladığınızdır. Kişi sayısı sadece davetiye için değil; merasim yapılacak yer, ikramlar gibi konularda da size yardımcı olacaktır. Burada kişi sayısının önemini düğün davetiyesi özelinde değerlendirecek olursak; davetiyelerin hazırlanması ve dağıtım süreci zaman açısından önemlidir. Kişi sayını yüksek olursa dağıtım sürecinizde aynı paralelde uzun olacaktır. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz davetiye modeli de hazırlık aşamasında önemlidir.

Nasıl Bir Davetiye İstiyorsunuz?

Hazırlatmak istediğiniz davetiyenin üretim süresi de dağıtım zamanını direk etkiler. Üretim süresini önceden bilmeniz davetiye dağıtımı için zamanınız kalmasını sağlar. Üretimi geç biten modeller, eğer yeterli süreniz yoksa size stres yaşatabilir. Stres yaşamamak için üretim ile dağıtım arasında yeterli zamanınız olduğundan emin olur.

Davetiyenizi Nasıl Dağıtacaksınız?

Davetiye dağıtımını nasıl yapacağınız da önemlidir. Herkese elden vermeniz mümkün olmayacaktır. Bir kısmına elden verebilirsiniz, bir kısmına da posta yoluyla ulaştırabilirsiniz. Çok uzakta olanlara da internet üzerinden online davetiye gönderebilirsiniz; tabi onlara da posta veya kargo yoluyla göndermek size kalmış bir tercihtir. Eğer uzun sürede ulaşacak kişilere gönderim yapacaksanız davetiye dağıtımına daha erken başlamanız gerekmektedir.

Toplarlayacak olursak kişi sayısı, davetiye modeli ve dağıtım şekli davetiyenin ne zaman dağıtılacağı noktasından size ışık tutacaktır. Bizim tavsiyemiz düğün, kına, nikah, nişan, sünnet hangi merasim olursa olsun, davetiyelerinizin merasim tarihinden 1 ay önce elinizde olması yönünde. 1 aylık zaman sizin için yeterli olacaktır ve akılda kalması için de önemlidir. Yurtdışı gönderimlerinde de bu süre yeterli olacaktır.

Tüm programlamalarınıza karşın davetiye işi unutulup sona kaldıysa panik yapmayınız. Hızlı davetiye modelleri arasından seçim yapıp davetiye işinizi hızlıca çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek