Bir düğünü planlamak çok fazla zaman, enerji ve çaba gerektirebilir. Davetiyeleri seçmekten mükemmel elbiseyi bulmaya kadar, bu büyük olay birçok insan için yaşam boyu sadece bir kez gelir. Bu makaledeki bilgiler, misafir listenizde 10 veya 1,000 kişi olup olmadığına bakılmaksızın, her ayrıntıya mümkün olan en ekonomik ve verimli şekilde bakıldığından emin olmanıza yardımcı olmak için listelenmiştir.

Düğün Yeri Seçimi

Dışarıda bir düğün planlıyorsanız, kötü hava ihtimalini göz önünde bulundurmanız gerekir. Yedek bir planınız yoksa, bu düğünü mahvedebilir ve katılan tüm misafirlerinizi rahatsız edebilir. Önemli olaylarda daima en kötüsüne hazırlanın. Her duruma karşı yedek bir planınız olsun.Düğününüzü planlarken, kullanmak istediğiniz çiçekleri göz önünde bulundurun. Bazı düğünlerin renk temaları vardır ve renkleri eşleştirmeye çalışırken çiçekler pahalı olabilir. Çiçek rengi mevsime göre değişir ve kapalı mevsimde belirli bir çiçek rengi arıyorsanız, daha pahalı olma ihtimali yüksektir. Kullanılacak renkler ve çiçek planlaması yaparken mevsimsel durumu göz önünde bulundurun.Düğününüz için doğru ikram türünü bulmak için detaylıca düşünün. Maliyetleri düşürerek, davetlilerinizi memnun edecek bir çözüm bulmaya çalışın. Tedariği çevreye ve mevsime göre daha kolay olan ikram seçimleri maliyetlerin düşmesine yardımcı olacaktır.Takı, ayakkabı, çanta, saç veya makyaj tasarımı gibi şeylere karar vermeden önce gelinlik seçiminizi yapın. Farklı modeller denemeye zaman ayırın ve seçiminizi yapmadan önce farklı yerlere bakın. Gelinlik seçiminizi internet üzerinden yaparsanız, planlama açısından size daha fazla zaman kazandıracaktır.Düğün sona erdiğinde, büyük olasılıkla katılan insanlardan hediyeler alacaksınız. Misafirlerde hediyeleri alırken eşinizle bir arada olmaya çalışın. Hediyeleri takdim ederken sizi bir arada görmek misafirlerinizi mutlu edecektir. Herkese tek tek teşekkür edin. Kalabalıkta teşekkür etmeyi unuttuğunuz kişiler olmaması için özen gösterin. Kimseyi kırmak istemediğinizden eminiz.

Arkadaşlarınızdan Yardım Alın

Her şeyin istediğiniz gibi olmasından emin olmak için yapabileceğiniz şeylerden biri yakın bir arkadaşınız her zaman yanınızda olmasıdır. Bu kişi, elbisenizi, aksesuarlarınızı ve makyajınızı kontrol edip, sizi fikir vermek için farklı bir göz olarak size oldukça yardımcı olacaktır.Bütçeniz düşük olsa bile, düğünde iki fotoğrafçı bulundurmak, kaçırılabilecek güzel karelerin önüne geçecektir. Hatta fotoğrafçılar sizin tanıdığınız yakın çevrenizden kişiler olursa daha güzel olur. Eğer böyle bir imkanınız varsa mutlaka değerlendirin. Belki de fotoğraf bütçeniz arkadaşınızın hediyesi olarak cebinizde kalır.Ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, düğününüz en küçük detaya kadar mükemmel olmasını istediğiniz bir olaydır. İster ilk kez, ister üçüncü kez evleniyor olun, bir düğün aylarca planlama ve hazırlık gerektirebilir. Bu makalede size zaman ve para kazandıracak ipuçları vermeye çalıştık. Umarız yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek