İnternetten Davetiye Siparişi Verilir Mi? sorusunu düğün hazırlıkları içinde olan bir çok kişi kendine sormaktadır. Günlük hayatımızda, yoğun çalışma saatlerinde bazı şeylere zaman ayıramaz olduk. Gelişen teknoloji ile birlikte internet hayatımızı kolaylaştırmak adına bize bir çok imkan sundu. Online alışveriş de internetin bize sunduğu imkanlardan bir tanesi. Online alışveriş sayesinde kapı kapı dolaşmadan, kısa zamanda ihtiyacımız olan şeyleri satın alabiliyoruz fakat hepimizin kafasındaki soru güvenilirlik. Zaman zaman kötü referanslı internet alışverişleri haberleri ile karşılaşıyoruz ve bu durum korkmakta ne kadar haklı olduğumuzu aslında bize gösteriyor. Buna karşın iyi referanslı sitelerden yapılan alışverişlerde herhangi bir sorun yaşanmıyor. Hayatımızı kolaylaştıran internet alışverişi gün geçtikçe daha fazla bizimle birlikte olacağa benziyor.

İnternetten Davetiye Siparişi Verilir Mi?

Düğün hazırlıklarının yoğunluğu içine girildiğinde bir çok şeye ve bir çok yere hızlıca ulaşılması gerekiyor. Süreç ne kadar iyi programlanırsa programlansın can sıkıcı aksaklıklar oluşabiliyor. Düğün alışverişlerinde internet sizin için büyük bir yardımcı olabilir. Düğün veya nikahınız için gerekli bir çok şeyi internetten sipariş edebilirsiniz.
Merasiminiz için internetten verebileceğiniz sipariş kalemlerinden biri de davetiyedir. Fakat internetten düğün davetiyesi siparişi verilirken akılda bazı soru işaretlerinin oluşması haklı ve kaçınılmazdır. Peki aklımıza gelen bu sorular neler olabilir?

  • Davetiyenin kağıdı nasıl?
  • Davetiye boyutları küçük mü yoksa çok mu büyük?
  • Baskılı mı gelecek baskısız mı?
  • Zamanında yetişir mi?

Bu soruları çoğaltabiliriz. Aklınıza gelen tüm soruları davetiye satın almayı düşündüğünüz firmaya yönelterek net cevaplar almayı unutmayın. Elle dokunmadan alacağınız bir ürün olduğu için gerekirse detaylı fotoğraflar ve videolar isteyin.

İnternetten davetiye siparişi verirken size yol haritası olması ümidiyle aşağıdaki adımları takip etmenizi öneriyoruz.

Firma nasıl davetiyeler satıyor?

Firmaya özel tasarım davetiyeler mi yoksa davetiye üreticilerinin kataloglarında bulunan davetiyelerden mi sattığını sorabilirsiniz. Bazı firmalar her iki model davetiye satışını da gerçekleştirmektedir. Bunu sormamızdaki asıl amaç davetiyenin bize ulaşma süresi ile direk ilgili olmasıdır. Eğer özel tasarım bir davetiye yaptırmak isterseniz size ulaşma süresi hazır katalog davetiyelerinden daha uzun olacaktır. Eğer zamanınız daraldıysa ve davetiyeyi bir an önce dağıtmanız gerekiyorsa mutlaka kataloglarda bulunan hazır modellerden seçmeye gayret gösterin.

Davetiye sipariş süreci nasıl ilerliyor

Davetiye siparişi vermeyi düşündüğünüz firmada internet siparişlerinde sürecin nasıl yönetildiğini öğrenin. Davetiye, satın alma işlemi gerçekleştikten sonra tasarım ve baskı aşamaları bulunan bir ürün olduğu için bu süreç önemlidir. Firma sizden bilgileri nasıl alıyor? Tasarımınızı ne kadar sürede hazırlıyor? Baskı ne kadar sürüyor? Kargoya kaç günde teslim ediliyor? Kargo ücreti var mı? Baskı ücreti var mı?
Bu sorularınızın cevaplarını firmadan isteyiniz.

Davetiye bilgilerimi nasıl göndereceğim?

Satın alma işleminden sonra firmaya davetiye bilgilerini göndermeniz gerekiyor. Bu bilgileri firma sizden ne şekilde istiyor. Bir form ile mi yoksa mail yoluyla ya da WhatsApp ve benzeri araçlar üzerinden göndermenizi mi istiyor. Bu noktada bir form ile davetiye bilgilerini isteyen firmaları tercih ediniz. Bunun sebebi ise formda bulunan alanlar belirtmeyi unutmuş olabileceğiniz bilgileri size hatırlatacaktır. Davetiye kişiye özel bir ürün olduğu için ve kişiye göre kına, nikah, düğün gibi bilgilerin ekstra notlarla değişiklik göstereceğinden dolayı form yardımıyla bilgileri doldurmanız daha sağlıklı olacaktır.

Tasarım kontrolü

Kesinlikle davetiye tasarımını size gönderip onay alan bir firmadan davetiye siparişinizi veriniz. Gönderdiğiniz bilgiler basılıp davetiyeniz elinize ulaştığında kötü bir sürprizle karşılaşmamak için bu aşama çok önemlidir. Firmadan gelen tasarımı mutlaka detaylıca kontrol ediniz ve gerekli düzenlemeleri firmaya ileterek tasarımın son halinin size mutlaka gönderilmesini isteyiniz. Size gönderilen tasarımın son halini mutlaka saklayınız ve davetiye basılıp geldiğinde kontrolünü sağlayanız.

Baskı ve kargo süreci

Baskı ve kargo aşaması firma tarafından yönetilecek bir aşamadır. Buna karşın başta da belirttiğimiz gibi baskı ve kargo ücretinın olup olmadığını mutlaka siparişinizi vermeden önce öğreniniz.

Bu rehberimizin internetten davetiye siparişi verirken sizin için yol göstereci olmasını umuyoruz. Sorunsuz hazırlık süreci geçirmeniz dileğiyle. Şimdiden mutluluklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek