Davetiye firmaları fiyat listelerinin altında ufak açıklamalar bulunan bir bölüme yer verirler. Burada müşterinin dikkat etmesi gerekn bazı hususlar belirtilmektedir. Bunlardan bir tanesi de davetiye baskı bedelidir.

Davetiye seçimini tamamladınız, fiyat listesinden fiyatını kontrol ettiniz her şey sizin için uygundu. Fakat tasarım aşamasına geçmeden önce bir sürprizle karşılaştınız baskı bedeli. Evet şimdi fiyat kendinizi ayarlamış olduğunuzdan biraz daha farklı bir hal aldı, biraz da haliyle canınız sıkıldı. Davetiye firmaları fiyatları belirlerken kişiye özel olarak basılacak alanın baskı fiyatını hesaba katmazlar. Bu durum baskı çeşidi farklılık gösterdiği için böyledir. Satıcılarda müşterilere bu farkı yansıtmak durumunda kalırlar. Davetiye firmalarının listede belirttikleri fiyatlar baskı bedeli hariç fiyatlar olduğu için işin sonunda müşteriye fiyat sürprizi vardır.

BASKI BEDELİ YOK

davetiymbenim.com satşlarında işler daha farklı yürütülmekte. Müşterilerimizin standart baskılarında hiç bir şekilde baskı bedeli adı altında bir ücret alınmamaktadır.

Peki nedir standart baskı?
Standart baskı genel olarak kullanılan baskı çeşididir, buna boya baskı dersek daha iyi anlatmış oluruz. Davetiyelerin üzerlerine boya kullanılarak yapılan baskıdır.

Başka baskı çeşidi ne var?
Standart baskının yanında klişe kullanılarak yapılan özel yaldız baskılar bulunmaktadır. Bu baskı çeşidi pahalıdır ve ayrıca fiyatlandırılması gerekmektedir. Hatta bazı davetiyelerde yaldız baskı bedeli davetiye fiyatından fazla olabilir.